Alternatywy dla samochodów


tagi: podróże, wakacje, urlop

Chyba wszystkie większe miasta borykają się z problemem korków. Kierowcy w drodze do i z pracy potrafią spędzić nawet kilka godzin. Stanie w korkach nie tylko powodują stratę czasu ale drastycznie podnoszą poziom stresu u kierowców.

Ci, którzy mają już dość korków powinni pomyśleć o alternatywnych sposobach dotarcia do pracy. Dobrym rozwiązaniem jest rower. Jego zaletą jest to, że nie tylko można nim wszędzie dotrzeć, ale jazda dobrze wpływa na kondycję fizyczną i zdrowie.

Niestety ci, którzy mają miejsce pracy w dużej odległości od domu mieliby problemy z przebyciem dużych odległości i dotarciem na czas. Wtedy warto wybrać rower elektryczny. Pomaga w przypadku gdy opuszczą nas siły lub pomoże osiągnąć większą prędkość.

Rower elektryczny wyposażony jest w akumulator, który zasila silnik. Silnik pracuje tylko przy kręceniu pedałami. Przestaje również po osiągnięciu określonej prędkości. Można oczywiście jechać używając siły własnych mięśni, a silnik uruchamiać tylko w przypadku stromych podjazdów lub zmęczenia. Rower z napędem idealny jest również dla osób starszych.

Akumulator rowerowy można zdemontować i naładować go w domu ze zwykłego gniazdka. Ładuje się od 2 do 10 godzin a można na nim przejechać od 30 do 100 kilometrów. Dla młodych ludzi dobrym pomysłem jest zakup hulajnogi. Hulajnoga ma tą przewagę nad innymi pojazdami, że można na niej jeździć po chodniku. Poza tym nie trzeba jej ładować. W niektórych krajach, ale nawet coraz częściej i w Polsce, nikogo nie dziwi mężczyzna w garniturze, który po przyjeździe przed biuro składa hulajnogę i wchodzi do pracy.

Minusem tego rozwiązania jest to, że na hulajnodze nie można pokonać zbyt dużych dystansów.  Jak widać stanie w korkach to nie jedyne rozwiązanie. Warto rozważyć inne opcje i cieszyć się spokojną drogą do pracy.

Fotografie:
podróże
wakacje
urlop
Opublikowany przez Fabian M. | 2016-01-12

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Marek Dietl został wybrany na prezesa GPW

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych wybrało na poniedziałek Marka Dietla na prezesa spółki. Zgodę na objęcie funkcji prezesa GPW musi wydać jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego. Wśród swoich priorytetów Dietl wymienił m.in. budowanie "skali giełdy".

rss icon Optymalne wakacje na raju: Księstwo Luksemburg

Księstwo Luksemburg to małe państwo położone na Europie Zachodniej, które był jednym z najbardziej liczących się na świecie ośrodków finansowych. Chociaż nie był typowym rajem podatkowym, to z uwagi na przepisy prawne oraz system podatkowy był atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów.

rss icon Dochodzenie wierzytelności od kontrahentów dłużnika

Podstawowym ryzykiem związanym z udzielaniem kredytu kupieckiego, czyli sprzedaży z odroczonym terminem płatności, był możliwość braku otrzymania zapłaty za zbywany towar a może świadczoną usługę. Niestety, na obrocie gospodarczym funkcjonują także podmioty, które teraz na etapie zawarcia umowy nie zamierzają jej wykonać. Sposobem na uzyskanie od nich należności może być dochodzenie wierzytelności od ich kontrahentów.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

maj 2017 czerwiec 2016 styczeń 2016 listopad 2015 październik 2015 wrzesień 2015 marzec 2015 luty 2015 grudzień 2014 listopad 2014 luty 2014 październik 2013 marzec 2012 luty 2012 0