Iran, jakiego nie znacie


tagi: wycieczki, wakacje, urlop

Planując urlop, warto zdecydować się na wyjazd, który ma szanse stać się przygodą życia i zagwarantuje niezwykłe doznania związane z kulturą, krajobrazem, zabytkami i klimatem miejsca.

Krajem, który na pewno zadowoli potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów biur podróży, jest Iran. To miejsce specyficzne, tajemnicze i pociągające.  Nic więc dziwnego, że wycieczki objazdowe do Iranu cieszą się tak dużą popularnością.

Miejsca, które warto zobaczyć

Warto dodać, że Iran to obszar starożytnej Persji. Jest to miejsce pełne mitów i skarbów, które dopiero nie dawno ujrzały światło dziennie. Podróżując po Iranie koniecznie trzeba zatrzymać się na dłużej w Persepolis, uznanym za starożytną stolicę tego kraju. Miasto to założone w VI wp.n.e, nie wpisało się w wizje Aleksandra Wielkiego, który kazał je zniszczyć. Jednak wiele elementów ocalał. W mieście tym przede wszystkim zachwyca widok ze wzgórza na mogiły dawnych władców jak i ruiny haremu czy Sali Stu Kolumn, a wszystko to przypomina atmosferę baśni z tysiąca i jednej nocy. 

W programach objazdowych wycieczek nie może zabraknąć miasta jakim jest Jazd. Świątynia Ognia, znajdująca się w tym miejscu, została wpisana na światową listę UNESCO.  W świątyni tej znajduje się ogień, który płonie nieprzerwanie od ponad 1500 lat. Warto również zatrzymać się w Nain, które słynie z pięknych, barwnych dywanów, które od pokoleń tkane są ręcznie.

Miejsc w Iranie, które warto zobaczyć na pewno nie brakuje.  Szczególnie piękna i klimatyczna jest także dzielnica ormiańska. Ormianie zagościli w tym miejscu w XVII w i od tego momentu ta część kraju znacznie różni się od pozostałej. Obowiązuje tu nie tylko inny styl architektoniczny, ale również  ludzie mają inną mentalność, wyrażoną np. w sposobie ubierania się.  Dzielnica ta zwana Dżufla, to bogactwo zabytków i niesamowity klimat. Warto zobaczyć Trzęsące się Minarety czy katedrę Wank.  Obowiązkowym punktem spaceru jest wizyta w herbaciarni i rozkoszowanie fajką wodną.

Bez wątpienia Iran to kraj, który turystom dostarczy wielu wrażeń, a każdy kto choć raz spędził tam kilka dni, chce wrócić po jeszcze.

Fotografie:
wycieczki
wakacje
urlop
Opublikowany przez Wiesław R. | 2015-03-26

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Ministerstwo Cyfryzacji: Trzeba chronić swoje dane na wakacje

Kupując wakacyjną wycieczkę lub zamawiając hotel przez internet, trzeba chronić swoje dane. Warto i strzec swoich dokumentów tożsamości, aby nie zostały użyte do transakcji na koszt właściciela.

rss icon Parlament Europejski za wprowadzeniem prostszych etykiet energetycznych

Podczas wtorkowej sesji plenarnej na Strasburgu europosłowie zagłosowali za wprowadzeniem prostszych etykiet energetycznych na sprzęty AGD, obejmujących skalę od A do G. Wcześniej Parlament Europejski zawarł teraz nieformalne porozumienie na tej sprawie z Radą UE.

rss icon Co czytają ludzie biznesu (2)

Kontynuuję wątek książek, które inspirują bądź inspirowały ludzi związanych z biznesem rynkiem kapitałowym. Dla osób z mojego pokolenia, nie będzie zaskoczeniem, że zwłaszcza młodzieńcze inspiracje będą się powtarzać, być może będą bardzo podobne: Karol May Winnetou, Zbigniew Nienacki Pan Samochodzik, a może Alfred Szklarski seria o Tomku Wilmowskim. Od czasu do czasu pojawi się Edward Stachura. Jednak pozostałe pozycje to teraz bardzo szeroki przekrój. Odkrywają powszechnie znane (lub n

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

maj 2017 czerwiec 2016 styczeń 2016 listopad 2015 październik 2015 wrzesień 2015 marzec 2015 luty 2015 grudzień 2014 listopad 2014 luty 2014 październik 2013 marzec 2012 luty 2012 0