O Krakowie


tagi: wycieczki, wakacje, urlop

Będąc w Krakowie nie można nie zwiedzić Zamku Królewskiego na Wawelu.

Ta dawna siedziba Królestwa Polskiego a także Wielkiego Księstwa Litewskiego przypomina o potędze dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Współcześnie Wawel jest rozległym obiektem muzealnym, w jakim można oglądać słynne arrasy wawelskie, czyli arcydzieła sztuki tkackiej. Nie zapomnij wsłuchać się w bicie starego Dzwonu Zygmunta oraz zajrzeć do Kaplicy Zygmuntowskiej.

Do najbardziej interesujących zabytków Krakowa należy zapewne Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem skrzynkowym autorstwa rzeźbiarza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół ma wielokrotne zdobienia a także nadzwyczaj efektowne sklepienia kolebkowe. Ołtarz wyrzeźbiony w drzewie cedrowym prezentowany oraz otwierany jest na specjalne okazje. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odtwarzany jest hejnał, którego dźwięki nagle urywają się na pamiątkę przeszycia średniowiecznego hejnalisty tatarską strzałą, który grając z wieży zawiadamiał przed grożącym im niebezpieczeństwem mieszkańców miasta.

Planując kilkudniową wizytę w Krakowie można skorzystać z interesującej propozycji private tours Krakow i w sposób komfortowy zwiedzić najbardziej interesujące dzielnice w Krakowie takie jak dobrze prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten obszar, zasiedlony od wieków przez ludność pochodzenia żydowskiego, nie utracił nic ze swojego niepowtarzalnego klimatu sprzed lat. Można posmakować koszernego jedzenia w jednej z żydowskich jadłodajni, zagłębić się w wąskie uliczki lub też odwiedzić stare synagogi.

Brat za kilka dni wybiera się do Krakowa. Głowi się, jakim środkiem komunikacji do Krakowa dotrzeć. Do rozważenia tak naprawdę są trzy ewentualności: podróż samochodem, przelot samolotem lub jazda koleją. Ponieważ ma tylko cztery dni na obejrzenie Krakowa, a to nie jest zbyt dużo, dlatego też by nie tracić czasu na długotrwałą podróż, poleci pewnikiem samolotem. Bilet lotniczy to koszt w granicach kilkuset złotych w obie strony, raczej zatem| nie ma co się głowić nad innym rozwiązaniem. Lotnisko w Balicach jest bardzo rozsądnie połączone z centrum miasta. Co dwadzieścia minut do centrum miasta jeżdżą autobusy specjalne. Warto jednak skorzystać z propozycji Airport taxi Krakow decydując się na taksówkę prywatną lub też w odniesieniu do liczniejszych grup polecane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu w klimatyzowanym busie cała ekipa przybędzie bezpiecznie do swojego miejsca pobytu.

Kraków jest miastem przyciągającym rzesze turystów, tak samo zresztą jak i okalający go rejon małopolski. Każdego roku do Krakowa przyjeżdża wiele milionów turystów z Europy i świata. Kraków to rdzennie miasto polskie, nie zniszczone cudem przez II wojnę światową, gdzie obejrzeć można mnóstwo zabytków ubiegłych wieków.

Fotografie:
wycieczki
wakacje
urlop
Opublikowany przez Janina K. | 2015-09-17

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Grzyb: Polsce naprawdę grozi blackout. Będziemy musieli zmienić naszą energetykę

Musimy zachować zdrowy rozsądek. na Polsce był brak zaufania, że kto inny niż państwowe spółki może być dobrym partnerem do budowania koszyka energetycznego. A przecież partner nie musi być prywatny, tylko choćby komunalny, co na obrębie wytwarzania dystrybucji mogłoby się sprawdzić. gdyż blackout naprawdę nam grozi - mówi na wywiadzie Andrzej Grzyb, europoseł EPP, szef klubu PSL na Parlamencie Europejskim.

rss icon Fiskus jednak nie będzie codziennie zaglądał na konta

Ministerstwo Finansów zamierza wycofać się z projektu, który zakłada przesyłanie dobowego JPK_WB. lecz ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

rss icon Ateny spełniły ostatnie warunki

Ateny spełniły ostatnie warunki, które blokowały zakończenie oceny reform na tym kraju. Grecki minister finansów Euklidis Tsakalotos oświadczył, że na najbliższym czwartkowym spotkaniu Eurogrupy wierzyciele nie będą musieli dyskutować o reformach będą mogli zająć się kwestią greckiego zadłużenia.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

maj 2017 czerwiec 2016 styczeń 2016 listopad 2015 październik 2015 wrzesień 2015 marzec 2015 luty 2015 grudzień 2014 listopad 2014 luty 2014 październik 2013 marzec 2012 luty 2012 0