Obsługiwanie płatności w różnych walutach


tagi: turystyka, podróże, wyprawy, programy

Decydując się na prowadzenie hotelu zawsze warto pamiętać o tym, że teoretycznie istnieje możliwość, że będzie się miało gości z całego świata.

Co prawda w praktyce z reguły są to osoby z tego samego kraju lub ewentualnie kilku pobliskich, ale lepiej być przygotowanym na różne ewentualności. Z tego też powodu dobrym pomysłem jest zadbanie o rachunek walutowy, w którym będzie można rozliczać transakcje zagranicznych turystów. Dlaczego jest to takie istotne? Przede wszystkim docenią to osoby, które chciałyby płacić w swojej walucie, a jednocześnie obawiają się wysokich kosztów związanych z przewalutowaniem, które jest nieodłącznym elementem transakcji.

Oczywiście, takiego problemu nie ma, gdy płaci się w swojej walucie, a to właśnie umożliwia wspomniany rachunek. Przez nawet z pozoru nieistotne różnice kursowe turyści mogą dużo mniej zapłacić za pobyt lub też wręcz przeciwnie, zbyt wiele będzie ich kosztował nocleg i w związku z tym na pewno negatywnie ocenią cały hotel.

Jak widać, warto wychodzić na przeciw oczekiwaniom swoich hotelowych gości i postarać się, aby nie przepłacali niepotrzebnie za usługi. W łatwiejszym zarządzaniu wszystkimi rezerwacjami na pewno pomocne będzie dobre oprogramowanie dla hoteli, którego zakup często potrafi zwrócić się już po kilku miesiącach.

Podstawą w przypadku takiego zakupu jest dobranie możliwości oprogramowania do swoich rzeczywistych potrzeb, ale jednocześnie nie opłaca się kupować zbyt ograniczonego oprogramowania, bo z czasem może się okazać, że będzie ono niewystarczające. Trzeba wówczas znaleźć złoty środek i kupić program, który starczy na lata.

Fotografie:
turystyka
podróże
wyprawy
programy
Opublikowany przez Janina K. | 2015-11-27

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Optymalne wakacje na raju: Księstwo Luksemburg

Księstwo Luksemburg to małe państwo położone na Europie Zachodniej, które był jednym z najbardziej liczących się na świecie ośrodków finansowych. Chociaż nie był typowym rajem podatkowym, to z uwagi na przepisy prawne oraz system podatkowy był atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów.

rss icon Dochodzenie wierzytelności od kontrahentów dłużnika

Podstawowym ryzykiem związanym z udzielaniem kredytu kupieckiego, czyli sprzedaży z odroczonym terminem płatności, był możliwość braku otrzymania zapłaty za zbywany towar a może świadczoną usługę. Niestety, na obrocie gospodarczym funkcjonują także podmioty, które teraz na etapie zawarcia umowy nie zamierzają jej wykonać. Sposobem na uzyskanie od nich należności może być dochodzenie wierzytelności od ich kontrahentów.

rss icon Francuzi Niemcy zaczynają widocznie ograniczać chiński biznes. To niepowtarzalna szansa dla Polski

Niedawno niemiecki rząd wyraził obawy, że technologie, nad którymi pracowano latami, sukcesywnie przechodzą na ręce Chińczyków. Z kolei, Francuzi sądzą, iż kapitał Państwa Środka zbyt głęboko wchodzi na ich gospodarkę.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

maj 2017 czerwiec 2016 styczeń 2016 listopad 2015 październik 2015 wrzesień 2015 marzec 2015 luty 2015 grudzień 2014 listopad 2014 luty 2014 październik 2013 marzec 2012 luty 2012 0