Wakacje w Polsce


tagi: turystyka, wyprawy, urlop

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to jedno ze znanych powiedzeń jest aktualne również w dzisiejszych czasach, zwłaszcza w kwestii turystyki.

Wiele osób przede wszystkim wybiera turnusy w zagranicznych kurortach. Wakacje wolimy spędzać w ciepłych krajach. Wyjazdy zimowe także spędzamy poza krajem w wysokogórskich kurortach nawet, jeśli przez cały okres pobytu zamierzamy korzystać wyłącznie z hotelowego spa. Jednak wakacje w Polsce mogą być naprawdę udane, ponieważ nasz kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Oto kilka niepowtarzalnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce.

Morze Bałtyckie

Większości Polaków urlop nad polskim morzem kojarzy się głównie ze ściskiem na plaży, niepewną pogodą, zimną wodą i smażalniami ryb kiepskiej jakości. Wiele w tym prawdy jeśli wybierzemy się do najpopularniejszych i najbardziej rozreklamowanych miast. Tymczasem wiele małych nadmorskich miejscowości to naprawdę urocze miejsca, gdzie można odpocząć. Znajdują się tam dobre hotele niedaleko spokojnej i urokliwej plaży.

Bieszczady

Jeden z najpiękniejszych i ciągle najbardziej naturalnych regionów Polski. Tylko spokój, cisza i przyroda. To idealne miejsce dla tych, którzy kochają bliskość natury i piesze górskie wędrówki. Miłośnicy sportów wodnych i wędkowania z pewnością docenią możliwości jakie daje jezioro Solina. Również architektura tego regionu jest wielką atrakcją turystyczną zwłaszcza dla miłośników zabytków sakralnych. Znajduje się tu wiele zabytkowych drewnianych cerkwi.

Województwo podlaskie

Ta część naszego kraju posiada wielki potencjał turystyczny. Turyści rozkochani w pierwotnej przyrodzie powinni udać się do Białowieskiego Parku Narodowego. To najstarszy, naturalny las w Europie a polska jego część obejmuje najlepiej zachowaną część pierwotnej Puszczy Białowieskiej. Aby lepiej poznać to środowisko możemy również zobaczyć ciekawą wystawę multimedialną w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym.
W podlaskim natura spotyka się z kulturą i religią- nie tylko katolicką! W Supraślu możemy zwiedzić Muzeum Ikon i poznać historię i sztukę pisania tych wspaniałych dzieł, a odwiedzając miejscowość Kruszyniany nie możemy przejść obojętnie obok Meczetu ludności tatarskiej. Tamtejszy przewodnik z chęcią opowiada nie tylko o religii, ale i kuchni czy miejscowych zwyczajach ludności tatarskiej.

To zaledwie tylko trzy regiony z turystycznej mapy Polski. Nasz kraj posiada wiele interesujących zakątków. Niekoniecznie musimy udawać się w zatłoczone i rozreklamowane miejsca, aby spędzić ciekawe wakacje. Po więcej pomysłów warto się udać pod ten link.

Fotografie:
turystyka
wyprawy
urlop
Opublikowany przez Fabian M. | 2015-09-17

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Wstrzymano dostawy gazu przez rewers na Gazociągu Jamalskim

Gaz-System nie może odbierać paliwa do krajowego systemu przesyłowego na Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP) na Gazociągu Jamalskim na związku ze złą jakością gazu ziemnego - poinformowała na środowym komunikacie spółka. Ekspert rynku gazowego Piotr Maciążek powiedział, że problemy z gazem z jamalskiej rury mają kontekst polityczny. B. szef Agencji Wywiadu, ekspert Fundacji Kazimierza Pułaskiego, Grzegorz Małecki uważa, że problemy z jakością gazu to rosyjskie ostrzeżenie.

rss icon Zmiana na stanowisku prezesa ANR

Waldemar Humięcki po niespełna dwóch latach kierowania Agencją Nieruchomości Rolnych odszedł ze stanowiska. Zastąpiła go Irena Błaszczyk, dotychczas dyrektor Biura Finansowo-Księgowego na ARR.

rss icon Studenci AGH wodowali na Wiśle łódź solarną zbudowaną na zawody na Monako

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej we wtorek na Krakowie wodowali na Wiśle łódź solarną. Zbudowali ją na lipcowe, prestiżowe zawody na Monako. Jednoosobowa konstrukcja był zasilana energią słoneczną.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

maj 2017 czerwiec 2016 styczeń 2016 listopad 2015 październik 2015 wrzesień 2015 marzec 2015 luty 2015 grudzień 2014 listopad 2014 luty 2014 październik 2013 marzec 2012 luty 2012 0